Loading...
Rozhovory

Dělejte to, co vás naplňuje. A hlavně tvořte.

Tadeáš Vylita.

Rozhovor Tadeáše Vylity s moderátorkou pořadů Talkie a Selfhate Barborou Balášovou.

Jak byste  popsala sama sebe?
Když se do něčeho pustím, tak to dělám celým srdcem a s velkým zapálením. A je jedno, jestli jde o osobní život nebo kariérní záležitosti. Jsem šílená a svým vášním se oddávám na 100 %. Nemůžu žít bez hudby a své práce, protože mě mé zájmy vlastně definují. Ve zkratce a jednoduše – jsem obyčejná holka, která ráda věci do hloubky zkoumá a studuje, miluje psaní a moderování, ráda se posouvá a jde si za svým. 

Představila bys, prosím, čtenářům své pořady?
Moc ráda představím! Pořad, kterému momentálně věnuji nejvíce času, se jmenuje Talkie. Jde o rozhovory se zajímavými osobnostmi – zpěváci, influenceři, moderátoři a do budoucna všemožní úspěšní lidé, kteří mají za sebou inspirativní cestu a před sebou zářnou budoucnost. A přesně ta cesta a vývoj našich hostů je to, co se snažím posluchačům a divákům předat a ukázat. Pořad je v režii mě a mého kolegy fotografa Jardy Tomáška, který se stará o technickou stránku věci – produkce, natáčení, střih, grafika a další věci. Já jsem u přípravy rozhovoru a následně vedu samotné moderování. 

Mým druhým pořadem je humorný podcast Selfhate, což asi mluví samo o sobě. Jsem mistr v sebenenávisti, takže jsem o tom prostě musela začít točit. Je pravda, že jsem od toho teď z důvodu jiné práce musela malinko opustit, ale od podzimu mám v plánu další díly nabité selfhatem, který vás všechny dožene do satirických depresí. Je to takové moje uplakané dítko, které mě toho už moc naučilo. Celý podcast si zpracovávám sama. Od nápadu, po nahrání až po konečnou postprodukci a střih. 

Jakou školu studuješ a jak vidíš své plány do budoucna? 
Jsem stále na gymnáziu. Konkrétně na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí a nastupuji do třetího ročníku. Po střední škole bych chtěla jít studovat žurnalistiku nebo marketing. Spíš se teď věnuji kariérním plánům než těm studijním, protože mám pocit, že mi mé budoucí projekty a pracovní nabídky pomohou s rozhodováním mezi obory. Chystám na pár koncertů a na stáž v České televizi. 

Co tě motivuje k tomu vést vlastní pořady?
Tak tohle je těžká otázka. Mě žurnalistika a vše, co dělám, tak moc baví, že to samotné vykonávání činnosti je pro mě největší motivací. Je to zkrátka přirozené – miluji to a kdybych to nedělala, tak to nejsem já. A energie někdy moc není (haha)! Například když jsem teď po celém natáčecím dni přijela domů až po půlnoci a hladová. To jsem spala jako mrtvá. 

Čeho bys chtěla v životě dosáhnout?
Mé životní cíle se posouvají s každou dosáhnutou příčkou a dobytým bojištěm. Kdybych tuto otázku dostala před rokem, tak bych naivně řekla, že chci být šťastná a hezky se zamilovat. Dnes říkám, že jsem šťastná a mým životním cílem je tvrdě makat a realizovat své vize a kariérní představy.

Ještě před pár měsíci byla mým největším životním snem stáž v redakci média, což se splnilo absolvování měsíční stáže v CNN Prima News. Ještě předtím byl goal number one vlastní podcast. Před půlrokem jsem chtěla vydat první autorskou písničku. Teď je mým velkým cílem přednášení na besedách a konferencích a umožnění výuky jakési mediální výchovy na školách. Chci být nejlepší možnou verzí sebe sama a učit se, pracovat na sobě a růst. 

Dočetl jsem se, že pocházíš z Valašského Meziříčí. Jaké to bylo opustit rodinu a vydat se na vlastní cestu už v tak nízkém věku? 
Mým druhým domovem se z pracovních důvodů stala Praha, ale rozhodně mám svou rodinu pořád na blízku. A musím říct, že moje mamka, ségra a prarodiče jsou ta nejlepší podpora, co si člověk může přát. Určitě pro mě byl odjezd do Prahy změna, ale mám to tam šíleně moc ráda. 

Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?
Možná právě odjezd do Prahy. Protože díky Praze se mi otevřela spousta dveří k všemožným spolupracím a zkušenostem. Absolvovala jsem stáž v redakci média, začala jsem moderovat pořad Talkie.Jsem za to všechno nesmírně vděčná.

Jaké veřejnoprávní médium sleduješ? Co považuješ za dobrý zdroj informací?
Moje mamka se ségrou potvrdí, že mám slabost pro ČT24. Vždy když zapnu televizi, tak se s láskou v očích dívám na reportáže a hltám každé slovo moderátorů. Mimo jiné moc ráda poslouchám Studio N Filipa Titlbacha a Vinohradskou 12, čtu Deník N, v mobilu mám aplikaci – Minuta po minutě, což je super rychlý a přehledný zdroj a především miluji Twitter. Mám své oblíbené novináře, které považuji za důvěryhodné zdroje informací, ale vždy se musí prověřovat. Mám ráda takový komplexní mix všeho – tím se dozvídám nejvíce. 

Co bys chtěla vzkázat čtenářům DTA a ÁmosNews?
Dělejte to, co vás naplňuje. Sledujte na sociálních sítích jen lidi, kteří váš čas na nich dělají časem produktivním a tvořte si kolem sebe obohacující sociální bublinu. A to stejné platí i v reálném životě. Obklopujte se správnými lidmi, které milujete. Zajímejte se o své okolí, buďte vytrvalí a nechoďte přes mrtvoly. A hlavně tvořte.

Ukázka pořadu:
Talkie: https://www.youtube.com/channel/UCii4JFRCwnjwXzG8LJvc0zw