Loading...
Kultura

Pět učitelů a jedna učitelka bude soutěžit o titul Zlatý Ámos 2020

Slávek Hrzal.

Semifinále 27. ročníku ankety Zlatý Ámos se uskutečnilo ve středu 11. března v zrcadlových sálech ministerstva školství. Patnáct semifinalistů přivítal a štěstí v anketě popřál náměstek Karel Kovář.

Do Prahy přijeli vítězové regionálních kol, které do ankety přihlásili žáci základních a středních škol. A protože jsou to ty nejoblíbenější učitelky a učitelé, dali si práci s tím, aby jim na cestu přibalili tři předměty, které symbolizují jejich vzájemný vztah, a které jim pomohou k postupu do finále.

Nejlíp se to povedlo Veronice Svobodové z PJZŠ Horáčkova na Praze 4, Zdeňku Halamáskovi z pražského gymnázia Budějovická, Tomáši Míkovi z gymnázia v Táboře, Petru Pokornému ze ZŠ Lysá nad Labem, Vladimíru Švarcovi ze ZŠ Rajnochovice a Adamu Wiltschovi z Mendelova gymnázia v Opavě. Tato šestice se utká v závěrečném kole o tituly Ámos sympaťák, Dětský Ámos a Zlatý Ámos 2020.

Učitelé byli nejen hlavními protagonisty semifinále, ale zároveň byli i porotci. Sami totiž rozhodovali o tom, kdo je a ostatní oblíbené učitele bude reprezentovat ve finále.

Fantazie a nápaditost dětí šly ruku v ruce s přesvědčivou prezentací jejich učitelů. Kartáček na zuby, ponožky, mapa, záchranný kruh, Loutka Čáryfuka, tričko, plakát s fotografiemi a básničkami dětí, ale třeba i pecen chleba, koláč i či krabička čokolády, to všechno může dokládat, jak moc a proč mají děti své kantory rády, proč si jich váží a respektují je.

Ministr školství Robert Plaga všem poděkoval za jejich práci a energii, kterou předávají svým žákům. S nadsázkou vyjádřil naději, že díky současnému uzavření škol se rozvinou nové inovativní způsoby výuky včetně on-line vzdělávání.

V odpoledních hodinách všechny semifinalisty přijal na Pražském hradě prezident České republiky Miloš Zeman.

Finále ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos je už tradičně spojeno s oslavou Dne učitelů. Vzhledem k opatřením státu v souvislosti se šířením koronaviru organizátoři ankety zvažují různé možnosti, jak tradici dodržet. Své rozhodnutí zveřejní na webových stránkách zlatyamos.cz začátkem příštího týdne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *